sobota, 12 grudnia 2015

Lekkie i proste do przygotowania pierogi? Wybierz ciasto drożdżowe

Chyba nikt nie zaprzeczy, że pierogi są nieodłączną częścią naszej kultury. To właśnie one są pierwszym specjałem, którego chcą spróbować goście z innych krajów. To o nich myślimy, kiedy wspominamy pyszne babcine obiady. Przy tym każdy z nas ma swoją ulubioną wersję ciasta na pierogi i farsz, jakiemu jest wierny. 
Czasem jednak warto trochę zaszaleć i na chwilę porzucić kulinarne przyzwyczajenia. Zwłaszcza wtedy, kiedy szukamy nieco lżejszego odpowiednika klasycznych pierogów, który niemal równie dobrze będzie smakował na ciepło i na zimno. Jak je przygotować? W misce połącz podgrzane mleko, drożdże instant, mąkę, oliwę oraz sól. 
Zagnieć składniki na gładką masę i odstaw na około godzinę. Dalej postępuj jak z tradycyjnym ciastem na pierogi. Po ich uformowaniu wyłóż je na papier do pieczenia i przez 20 minut piecz w piekarniku nagrzanym do dwustu stopni.Uważnie przemyśl, jaki farsz będzie najlepiej pasował do tego zmodyfikowanego dania. My polecamy nadzienia grzybowe oraz te z dodatkiem soczewicy. Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz